У деокупованих громадах Харківської області працюють виїзні бригади лікарів

09.03.2023 13:17 Суспільство
У Харківській області через війну спостерігається брак медиків. Багато лікарів та представників молодшого медичного персоналу виїхали за межі області. Наразі на деокупованих територіях працюють міжнародні бригади лікарів, а також медики з Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Про це медіа "Слобідський край" повідомила заступниця директора Департаменту охорони здоров'я ХОВА Жанна Овчарова.

Наразі у зв’язку з російською військовою агресією в громадах Харківщини спостерігається брак медиків через виїзд великої кількості фахівців за межі області. Це стосується як лікарів, так і молодшого медичного персоналу.

– Наразі ми маємо дефіцит лікарів, але не такий великий, як він був на початку вторгнення. Багато лікарів повернулися на свої робочі місця, але все одно бракує близько 30 %. Також є дефіцит молодшого медичного персоналу десь 50-60 %, – зазначає заступниця директора Департаменту охорони здоров'я ХОВА.

Департамент охорони здоров'я ХОВА робить запити в інші регіони, щоб залучати спеціалістів до роботи у медзаклади Харківщини, які  ще не мають достатньої кількості лікарів. Також департамент проводить реорганізацію та оптимізацію медзакладів, тобто фактично переводять лікарів з однієї лікарні до іншої, намагаючись  компенсувати брак персоналу.

До роботи на Харківщині долучилися також декілька міжнародних бригад лікарів, які щотижнево здійснюють виїзди до територіальних громад. Ці бригади мають у своєму складі вузькопрофільних спеціалістів.

Також до багатьох громад періодично приїжджають лікарі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У тих населених пунктах, де сильно постраждала інфраструктура, такі приїзди практично єдина можливість отримати спеціалізовану медичну допомогу. Для того щоб організувати подібні виїзди, керівництво громад має зробити відповідний запит до Департаменту охорони здоров’я ХОВА.

– Якщо буде зроблено запит, то ми будемо координувати наші дії і складатимемо графік, щоб приїзди були якомога частіше. Можна організувати виїзди бригад як наших лікарів, так і міжнародних організацій, які допомагають сьогодні на територіях, де великі руйнування і нема де надавати медичні послуги, – зазначає Жанна Овчарова.

Крім того, представники однієї з міжнародних організацій можуть на автівках, пристосованих до перевозу пацієнтів, доставляти мешканців громад до вузькопрофільних спеціалістів у лікарні міста Харків.

Нагадаємо, в умовах воєнного стану жителі Харківської області можуть отримувати «Доступні ліки» як за електронним, так і за паперовим рецептом.

Якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок з лікарем, з яким було підписано декларацію, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково.

Нагадаємо також, що з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в Харківській області було знищено 269 медичних об’єктів. У бюджеті на 2023 рік передбачені кошти на відновлення медицини в Харківській області.

Головні новини Харківська область читайте на нашому сайті.