Будматеріали та вікна для пошкоджених осель отримають жителі Харківщини

14.12.2022 09:54 Влада
Мешканців громад Харківської області, які постраждали від обстрілів росіян, забезпечують вікнами та будматеріалами для відновлення житла.

Жителям районів області, помешкання яких найбільше постраждали в результаті збройної агресії окупантів, доставляють металопластикові вікна. Розглядають можливість передачі вікон і жителям Харкова. Наразі робота із забезпечення людей віконною продукцією триває в Ізюмському, Куп’янському та Харківському районах. До Чугуївського району області минулого тижня доставили 3400 кв. м віконної продукції, з них 350 кв. м вікон передадуть жителям будинку Чугуївської громади, що двічі постраждав від ударів росіян. 

– За нашим зверненням з державного резервного фонду було надано близько 105 мільйонів гривень та 60 мільйонів гривень – з обласного бюджету. На них ми придбали високоякісну віконну продукцію, що відповідає новітнім вимогам, – розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов медіа “Слобідський край”. – У наших планах – протягом кількох тижнів доставити віконну продукцію людям, щоб вони могли монтувати їх у своїх помешканнях і зустріти Новий рік у теплих оселях.

Начальник ХОВА Олег Синєгубов

За словами начальника Чугуївської РВА Сергія Лободенка, отримані від Харківської ОВА металопластикові вікна спрямують і на об’єкти соціальної сфери та критичної інфраструктури, що були пошкоджені внаслідок обстрілів.

Окрім вікон, мешканці пошкоджених осель у Чугуївському, Куп’янському, Харківському та Ізюмському районах отримують і інші будматеріали для ремонту житла.

– Ми створили профільну комісію, на якій зустрічаємось із головами районних і селищних військових адміністрацій. Вони надають перелік пошкоджених домоволодінь. Коштом резервного фонду закуповуємо плити ОСБ, цвяхи, дошки, брезент і деякий інструмент, а потім передаємо в райони чи населені пункти, – зазначив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Зауважимо, що робота щодо формування нових переліків для відновлення житлових будинків та об’єктів інфраструктури населених пунктів на території Харківської області, що постраждали внаслідок бойових дій, ведеться щоденно.

– Дякуючи Харківській обласній військовій адміністрації наші люди отримують усе необхідне для закриття вікон і даху. В Циркунах зараз проживає 3040 осіб. До війни було 10 000. Ми вважаємо, що ця цифра зростатиме, адже подачу газу вже налаштували. Скоро з’явиться й світло. Навіть взимку громадяни готові повертатися, аби тільки жити у своїх оселях, – зазначив заступник начальника Циркунівської сільської військової адміністрації Ігор Кузьменко.

Нагадаємо, що для отримання будівельних матеріалів жителі деокупованих громад мають звернутися до місцевої військової адміністрації. Із собою необхідно мати документи, що посвідчують особу, та ідентифікаційний код. Після встановлення комісією масштабів руйнувань фахівці формують заявку на отримання допомоги.

Нагадаємо, що у Барвінківській громаді Харківської області також продовжують відновлювати населені пункти після обстрілів. В Золочеві на фінішній прямій відбудова обласної травматологічної лікарні та багатоквартирного житлового будинку, а жителі постраждалих осель Шевченківської громади отримують будматерали та дрова.

Більше новин про події в містах Ізюм, Куп'янськ і Чугуїв читайте на нашому сайті.

Автор: Наталя Сергіїва