Багатопрофільна лікарня у Балаклії почала приймати пацієнтів

05.01.2023 13:49 Балаклія
Фото: ХОВА Фото: ХОВА
Балаклійська клінічна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування, зруйнована окупантами, з 4 січня відновила роботу.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської ОВА, передає «Слобідський край».

Зараз у лікарні запрацює терапевтичне, хірургічне, неврологічне, інфекційне, акушерсько-гінекологічне відділення, а також відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Директорка Балаклійської клінічної багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Марина Руденко розповіла, що до окупації тут нараховувалось 614 співробітників. Зараз удалося повернути вже більше 60 % усіх працівників та, зокрема, 70 % лікарів.

«Зараз нам вистачає лікарів, щоб працювати. Звичайно, докладаємо всіх зусиль, щоб повернути весь медичний колектив. Сьогодні для нас дуже знакова подія, і ми щасливі, що заклад поновлює роботу. Наші емоції просто зашкалюють, адже протягом 9 місяців лікарня не бачила пацієнтів. Звичайно, ми і в мирний час робили ремонти, але назовсім ніколи не зупиняли роботу», – поділилася Марина Руденко.

Загалом поки лікарня не функціонувала, пацієнтів приймали у поліклінічному відділенні. Тож люди на деокупованих територіях не були залишені без допомоги.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, відновлення лікарні відбувається за кошти з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій у Харківській області, а також з обласного бюджету.

«Частково для цього медзакладу отримали обладнання від МОЗ. За відповідними програмами також невдовзі встановимо тут КТ. З обласного бюджету на медичне обладнання спрямували вже приблизно 20 млн грн. Загалом роботи ще тривають, тож назвати точну цифру, скільки буде витрачено на відновлення, можна буде пізніше», – сказав очільник області.

Нагадаємо, що 22 грудня у місті Балаклія відновив роботу Центр надання адміністративних послуг.

Також у місті Балаклія відновлюють бібліотечну мережу громади, пошкоджену окупантами, та влаштовують тимчасові переправи біля зруйнованих окупантами мостів. 

Про головні новини Балаклія та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко