У селі Петрівське Балаклійської громади запрацювало відновлене відділення «Укрпошти»

03.05.2023 12:53 Балаклія
Фото: Тетяна Чмут Село Петрівське, відділення «Укрпошти» Фото: Тетяна Чмут Село Петрівське, відділення «Укрпошти»

У селі Петрівське Балаклійської громади Харківської області 3 травня розпочало роботу стаціонарне відділення «Укрпошти», яке було зачинене з початку війни.

Під час окупації, яка тривала всього тиждень, і артобстрілів, які не стихали півроку, поштове відділення зазнало незначних ушкоджень, що дозволило відремонтувати його в стислий термін і з мінімальними затратами людських і матеріальних ресурсів.  

Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» староста Петрівського старостинського округу Володимир Фоменко, над відновленням приміщення працювали місцеві спеціалісти.

Знадобились послуги газоелектрозварювальника, покрівельника, столяра. З будівельними матеріалами проблем не виникало, оскільки в пригоді стала допомога міжнародних донорів. Люди полагодили пробитий снарядами дах, понівечений фронтон, вставили винесені вибуховою хвилею вікна.   

До війни у Петрівському проживало 2 тисячі 860 осіб, наразі – близько півтори тисячі. З настанням тепла кількість тих, хто повертається додому, суттєво  збільшилась, хоча житловий фонд зазнав значних пошкоджень. Із 1100 домоволодінь 35 знищені під фундамент. Пропорційно до числа тих, хто повернувся, зріс і попит на поштові послуги.

  – Ми не могли не відкрити у Петрівському поштове відділення, оскільки постійно стикалися з великою кількістю вхідних посилок. Раз на тиждень ми приїздили до села і приймали посилки, які з трудом розміщували в нашому транспорті. Та справа не тільки в поштових відправленнях, літні люди звикли до того, що саме листоноша приносить їм пенсію. Війна внесла свої корективи, багато хто вимушений був перевести пенсію на банківську картку, але ми сподіваємось, що поступово повернемо свої втрачені позиції, що люди почнуть передплачувати періодику, на місці, у зручний для них час, сплачувати комунальні послуги, отримувати чи відправляти грошові перекази тощо. Відділення працює з вівторка по суботу з 8-ї до 17-ї з перервою з 12-ї до 13-ї години, – розповіла «Слобідському краю» менеджер територіальний Харківської дирекції АТ «Укрпошта» Анастасія Тимашенко.

Петрівське поступово повертається до життя в мирних умовах. Староста Володимир Фоменко розповідає, що жителі села були згодні оплачувати проїзд у приміському транспорті, аби тільки він був. Та місяць тому вони отримали можливість користуватися соціальним транспортом у напрямку Балаклії і зворотному абсолютно безкоштовно двічі на тиждень.

У Петрівському досі не працює аптека. Приміщення вціліло, але не вдається знайти провізора. Той, що працював до війни, виїхав. Крім цього, через заміновану лінію електропередач досі не відновлене електропостачання у селі Берестянка, яке входить до складу округу.

Такий вигляд має село Петрівське сьогодні

Село Петрівське, Балаклійська громада, Харківська область, травень 2023

Харківщина, село Петрівське, травень 2023

Харківська область, село Петрівське, 3.05.2023

росіяни пошкодили пам’ятник радянським військам у селі Петрівське Харківської області

Харківщина, Балаклійська громада, село Петрівське, травень 2023

Харківська область, село Петрівське, наслідки обстрілів

Так виглядає село Петрівське на Харківщині у травні 2023

Нагадаємо, у Балаклійській громаді, враховуючи пропозиції ДСНС України та з метою захисту населення, заборонили проведення сільськогосподарських робіт на деяких територіях громади.

Нагадаємо також, що у Балаклії працює безкоштовна локація для жінок. Туди можна звернутися за підтримкою, інформаційною та психологічною допомогою, у разі потреби в спілкуванні тощо.  

 Раніше ми писали, що по суботах працюють курси психологічної підтримки мешканців  у приміщенні Балаклійського міського клубу селища Нафтовиків.  Раніше такий проєкт було реалізовано в селі Гусарівка Балаклійської громади.

Більше новин Балаклія та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут