У сільських клубах і бібліотеках Краснокутщини створять громадські простори

26.01.2022 16:30 Краснокутськ
Культурні послуги в Краснокутській громаді зроблять більш якісними і сучасними та залучать більше верств населення.

Культурна галузь Краснокутської громади найближчим часом має змінитися. Як саме – йшлося на нараді в селищній раді 25 січня. В нараді під керівництвом селищного голови Ірини Карабут взяли участь працівники бібліотек і клубів громади.

Зокрема, в культурній сфері Краснокутщині хочуть запровадити досвід польських колег.

– Наприклад, у Польщі велику увагу приділяють дітям і людям поважного віку. І якщо з дітьми в нашій громаді проводиться багато роботи, то для людей поважного віку працює лише один територіальний центр. З наших закладів культури таким досвідом може похвалитися лише Пархомівська сільська бібліотека. Там бібліотекарка працює зі старенькими: вчить їх користуватися смартфоном, проводить бесіди, зустрічі і т. д. Ми хочемо, щоб бібліотекарі не просто заповнювали формуляри, а працювали з людьми. Щоб люди в селах мали громадські простори в бібліотеках і клубах, – розповіла "Слобідському краю" Ірина Карабут.

Читайте також: Із польських гмін - у громади Харківщини: який досвід ЄС може стати реальністю українських сіл

Наводячи приклад однієї з польських бібліотек, очільниця Краснокутської громади закликала місцевих бібліотекарів залучати до читання не тільки дітей, а й старше покоління, організовуючи заходи для людей поважного віку. Аби люди старшого покоління мали можливість спілкуватися, духовно розвиватися, отримувати нові знання, досвід користування комп’ютерною технікою і сучасними гаджетами.

Також представників Краснокутщини вразив досвід Польщі в організації клубів за інтересами для дорослих мешканців громад. Зокрема, у тій же гміні Вишньова працює "Коло господинь вейських". У цьому клубі збираються жінки і проводять дозвілля за інтересами.

– Людям є куди піти, вони спілкуються, займаються тим, що їм цікаво. Їх там вчать, як сплачувати онлайн комунальні послуги. Людей навчають, як жити в сучасному світі, – ділиться враженнями Ірина Карабут.

Читайте такожКультурні послуги та центри їх надання: як змінить життя в громадах Харківщини новий закон

Та не тільки європейський досвід мають перейняти наші працівники культури. На Краснокутщині є заклади, з яких варто брати приклад усім іншим, зауважує очільниця громади.

– Наприклад, у Козіївському старостинському окрузі дуже жваве суспільне життя. Влітку щоп'ятниці і щосуботи там проходили дискотеки, взимку  дискотеки проходять у клубі, крім того, там грають у теніс. Проводиться активна робота з людьми. Тобто є клуби робочі, які збирають людей вечорами, проводять майстер-класи, диспути, зустрічі з відомими людьми, письменниками, з талановитими і творчими людьми. З таких клубів і треба брати приклад.

Читайте також: Концерт на Співочих терасах у Краснокутську зібрав більше п'яти тисяч глядачів. Фото

Наразі у Краснокутській громаді 26 бібліотек і 22 клуби. Цю мережу культурних закладів оптимізують. У першу чергу це торкнеться тих клубів чи бібліотек, які не змінять форми роботи.

Також селищний голова розповіла, що затверджена Стратегія сталого розвитку Краснокутської селищної територіальної громади до 2030 року, в якій визначені основні напрямки розвитку всіх галузей, у тому числі й культури. Ірина Карабут закликала працівників культури брати активну участь у Громадському бюджеті та різноманітних грантових конкурсах, вчитися писати проєктні заявки з метою залучення додаткових коштів на розвиток культурного середовища.