Аудитори не дорахувались у бюджеті Куп'янська понад 46 мільйонів гривень

01.04.2021 17:30 Куп’янськ
1 квітня у Північно-східному офісі Держаудитслужби повідомили про результати перевірки Куп’янської міськради Харківської області.

Аудитори перевіряли показники бюджету міста з 2017-го по 2020 рік, а також ефективність управління фінансами. 

Під час перевірки працівники служби встановили ряд порушень, які призвели до збитків у міському бюджеті  на суму понад 46 мільйонів гривень.

Читайте також: Не закрити, а об’єднати: що буде з тубдиспансерами на Харківщині

Зокрема, 39 мільйонів гривень недоотримав бюджет міста через упущені вигоди, близько двох мільйонів гривень склали недоотримання доходів. А зайві витрати (непродуктивне використання коштів) з бюджету сягнули п'яти мільйонів гривень.

Як пояснили в аудитслужбі, те, що міська рада не запровадила орендні ставки за земельні ділянки хоча б на середньому рівні, призвело до втрати для бюджету майже 8 мільйонів гривень. 

Також, за даними аудиторів, значно меншими від граничних у місті були й ставки податку на нерухоме майно. 

– При встановленні ставок хоча б на середньому рівні (1 %), за 2017–2020 роки, міський бюджет міг би додатково отримати кошти в загальній сумі більше 10 мільйонів гривень, – повідомили в Північно-східному офісі. 

Також через деякі рішення міської ради щодо розподілу коштів, отриманих від оренди комунального майна з порушенням законодавства, бюджет міста недоотримав близько 2,1 мільйона гривень.