Ворог має намір відновити штурмові дії у Харківській області – Синєгубов

28.07.2023 17:59 Куп’янськ

Темп російських атак на Куп’янському та Борівському напрямках Харківської області знизився у зв’язку з тим, що окупанти зазнали великих втрат техніки та живої сили. Наразі вони проводять ротацію та мають намір відновити наступальні дії. Однак українські захисники готові до цього.

Як передає кореспондент медіа «Слобідський край», про це на брифінгу 28 липня розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Російські війська не зупинили атакувальні дії в Харківській області.

– На Лиманському (Борівському) і Куп’янському напрямках темп наступальних дій російських військ трохи знизився. Це пов’язано з тим, що росіянам завдані серйозні втрати серед живої сили та військової техніки. Зараз ворог проводить ротацію, поповнення. Це свідчить про те, що він має намір відновити штурмові дії саме по цих напрямках, – зазначає Олег Синєгубов.

Однак, за запевненням начальника Харківської ОВА, за місяць російського наступу українські війська не втратили жодних позицій і повністю контролюють ситуацію. Збільшилася тільки так звана «сіра зона» – зона обстрілів.

– Якщо буде небезпека, будемо приймати рішення про евакуацію місцевого населення з тих чи інших населених пунктів, зокрема міста Куп’янськ. Наразі таких підстав немає, – зазначає очільник обласної адміністрації.

Також Олег Синєгубов підкреслює збільшення кількості російських авіаударів по населених пунктах Харківщини.

– Спочатку ворог постійно, майже щодня, завдавав авіаударів по позиціях наших військових, намагався прорвати оборону, наші фортифікаційні споруди тощо, однак успіхів не мав. Останні тижні він сконцентрував свої авіаудари саме на місцевому населенні, тобто це приватний житловий фонд. Така ж ситуація на Вовчанському напрямку, – розповідає Олег Синєгубов.

Нагадаємо, у Харківській області сума завданої шкоди природному середовищу сягає понад 370 мільярдів гривень. Сума збитків не є остаточною, адже деякі території області перебувають у тимчасовій окупації, а деякі не можна обстежити через щільну замінованість.

Нагадаємо також, що у Харківській області нарощують темпи виплат компенсацій жителям, чиє майно знищили російські окупанти. Станом на 25 липня комісії ухвалили рішення про надання 822 компенсацій за програмою єВідновлення на загальну суму понад 62 мільйони гривень

Нагадаємо також, що Борівська, Золочівська, Ізюмська, Кіндрашівська, Куп’янська, Курилівська та Солоницівська громади Харківської області розроблятимуть програми та плани комплексного відновлення територій за підтримки U-LEAD.

Більше новин Харківська область читайте на нашому сайті.