Лозівська громада недоотримує понад 130 мільйонів через податкові пільги

01.02.2023 16:52 Лозова
Лозівська громада Харківської області через податкові пільги для підприємств може втратити понад 130 мільйонів гривень надходжень до місцевого бюджету. Це третина власних надходжень. Наразі очільник громади Сергій Зеленський просить у Міністерства реінтеграції розв'язати цю проблему.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів Лозівський міський голова Сергій Зеленський.

Лозівщину ще минулого року включили до Переліку громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях і тих, що в оточенні. Це дозволяє не сплачувати податки на землю та на майно, що врешті становлять більше третини власних надходжень Лозівської громади.

– У нас зменшення бюджету через податкові пільги 71 мільйон за минулий рік та 61 мільйон на цей рік. Усього 132 мільйони. Це унеможливлює функціонування нашої громади, – зазначає «Слобідському краю» Сергій Зеленський.

Однак очільник Лозівської громади вважає податкові пільги несправедливими, оскільки на Лозівщині всі підприємства працюють, поля засівають повністю, а врожай збирають без проблем.

– Поруч у нас Павлоград, ми межуємо з Юріївкою, там повністю сплачують податки, а в Лозовій не сплачують. Я не вважаю правильним ставити в одні умови громади, де ведуться бойові дії, та там, де стовідсотково все працює, – каже Лозівський міський голова.

Недоотримання 130 мільйонів гривень може вилитися в параліч всієї критичної інфраструктури громади, адже міська влада частину коштів спрямовує на підтримку комунальних підприємств, які займаються теплом, водою та каналізацією.

– Я прошу Міністерство реінтеграції зробити додаткову угоду, щоб виключити Лозівську громаду в частині податкових пільг, – зазначає Сергій Зеленський.

Станом на 1 лютого відповіді від Міністерства реінтеграції Лозівщина не отримала.

Нагадаємо, у місті Лозова на 70 % відновили каналізаційну насосну станцію, що постраждала внаслідок одного з ракетних обстрілів росіян. Ця КНС обслуговує центральну частину міста та район Авилівка.

Також у місті Лозова підрядна організація розпочала працювати на теплорозподільному пункті № 10, який є першим у проєкті модернізації теплових мереж.

Нагадаємо також, що міська рада міста Лозова збільшила обсяг програми реформування ЖКГ на 10 мільйонів гривень для закупівлі генераторів. На ці гроші планують закупити 17 джерел альтернативного живлення.

Головні новини Лозова та інших населених пунктів громади читайте на нашому сайті.