Безкоштовні дрова отримають 140 родин Вільхівської громади

19.12.2022 12:02 Вільхівка

Вільхівська громада Харківської області продовжує активно надавати безкоштовні дрова місцевим мешканцям. Усього забезпечити деревиною планують 140 будинків у громаді, і вже майже половина будинків отримала засоби для опалення осель.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів начальник Вільхівської сільської військової адміністрації Олександр Шмиголь.

Вільхівська ТГ, як й інші громади Харківської області, отримала субвенцію від держави та активно займається наданням безкоштовних дров для опалення місцевим мешканцям. За словами Олександра Шмиголя, адміністрація громади також додатково виділила кошти з місцевого бюджету, щоб забезпечити деревиною якомога більше людей, які цього потребують.

— Спочатку прибігали за дровами всі, навіть ті, у кого ніколи не було пічного опалення. Побачили по телебаченню, що дають дрова, а отже подумали, що треба брати, бо невідомо які обставини можуть бути далі. Пізніше ми людям чітко розтлумачили, хто має право на безкоштовну деревину та за яких обставин, – зазначає Олександр Шмиголь.

Згідно з розпорядженням начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, дрова для опалення першочергово мають отримати найбільш незахищені верстви населення, у яких немає ніякого іншого виду опалення, крім пічного. Тобто, якщо у домоволодінні є, наприклад, газовий котел, то для тих, хто мешкає у цьому будинку безкоштовна деревина для опалення не передбачена, оскільки є газове опалення, яке функціонує майже на всій території громади.

Поблизу Вільхівки є декілька сіл, які ніколи не були газифіковані. Це, наприклад, невеликі села Радгоспне та Коропи. В них проживають люди з інвалідністю, самотні пенсіонери, малозабезпечені родини, які конче потребують допомоги, щоб пережити цю зиму у теплі.

— За певних причин газові мережі у ці населені пункти не протягнули. Хоча зараз газифікація для них не дуже актуальна, бо газ коштував стільки, що люди навіть у газифікованих селах самі переходили на альтернативні види опалення. Тому ці хутори ми забезпечили дровами першочергово. Привезли прямо до подвір’я, – розповідає начальник сільської військової адміністрації.

Безкоштовна деревина також призначена для мешканців газифікованих населених пунктів, у яких у будинку є тільки пічне опалення.

— У нас є випадки, коли родині в газифікованому селі відрізали газ за несплату боргу через скрутне фінансове становище. Зараз прийшла війна й можливості опалювати домівку немає. У такому разі це домоволодіння підпадає під критерії надання деревини, і обов’язково її отримає, – пояснює Олександр Шмиголь.

Також адміністрація Вільхівської громади додала до переліку осіб, які мають право на отримання дров, ще й родини військовослужбовців, незалежно від того, чи підпадають вони під інші критерії.

У рамках програми планують надати безкоштовні дрова усього для 140 родин Вільхівської громади. Наразі робота активно триває, уже майже половина будинків отримала засоби для опалення осель. До кінця року громада має надати деревину тим, хто залишився у переліку.

Нагадаємо, що у селищі Пісочин деревину отримали уже 69 домогосподарств. У Роганській громаді адміністрація також почала надавати людям дрова для опалення, усього планують забезпечити близько 100 домівок.

Більше новин села Вільхівка та Вільхівської громади читайте у нас на сайті.